Loading...
zty saç ekimi mobile banner

Saç Ekimi

Ana Sayfa » Saç Ekimi Katagori » Saç Ekimi

Saç ekimi çoğunlukla erkek bireylere uygulandığı bilinse de, kadınlarda da farklı sebeplerden ötürü ortaya çıktığı görülen saç dökülmeleri için kalıcı bir çözüm olarak uygulanır.

Video

Saçların döküldüğü alanlara ekme işlemiyle yerleştirilen saçlar bireyleri saç dökülme problemlerinden pozitif etkilerle kurtarmaktadır. Özellikle sorunsuz ve başarılı bir şekilde yapılan ekim uygulaması kişileri mutlu eden sonuçlar yaratmaktadır.

Kimlere Uygulanabilir?

Saç ekimi, saç dökülmesi problemi olan kadın ve erkek yetişkinlere uygulanmaktadır. Ancak burada dikkat edilecek esas konu, işlem öncesi uzman doktorun bireye uygulayacağı bir takım testler ve uygulama aşaması ve sonrasında problem yaratacak unsurların kişilerde bulunup bulunmayacağının takibinin iyi yapılmasıdır.

Bunun anlamı, ekim yaptıracak kişilerin şeker hastalığının ya da onkolojik bir hastalığının varsa öğrenilmesi ya da uygulamada kullanılacak medikal aletlere/solüsyonlara herhangi bir alerjik reaksiyonunun olup olmadığının belirlenmesidir.

Bir diğer önemli nokta, uygulanacak köklerin alınacağı bölgelerde yeterli kök sayısı bulunamazsa hasta ekim işlemine tabi tutulamamaktadır. Erkeklerin bu noktadaki avantajları, eğer ense kısımlarında yeterli kök bulunamazsa sakallarından ya da göğüs kıllarının köklerinin incelenip değerlendirmeye alınabiliyor oluşudur.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir

Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir?

Kafamızda bulunan her bir saç teli, “greft” adı verilen saç köklerimizden gelişip uzamaktadır. Saç derimizde bulunan her bir greftten 1-4 tel arası saç çıkmaktadır. Saçların dökülmesinin ana sebebi, bu bahsettiğimiz saç köklerinden yeterli derecede besin alamamasıdır. Örnek verecek olursak, günlük olarak 100 tel saç dökülmesi normal olarak kabul edilebilirken, bu sayıdan fazlası anormal dereceye girer ve bir süre sonra saç ekimi işlemi yapılması gereken noktaya gelinebilmektedir.

Erkeklerde en önemli faktör genetik sebepler olarak görülürken; bunun yanında stres, üzüntülü ruh hali, eksik ya da yanlış beslenme gibi faktörler de saç ekimine gidilen süreçte etken faktör oynamaktadır. Aynı şekilde kadınlarda da bu saydığımız sebepler saç dökülmesine sebep olmakta; kafanın bir bölgesinde önce saçkıran gibi kendisini gösteren, sonrasında ciddi bir seyreklik ve açıklık olarak ilerleyen saç dökülme süreçleri geçirilmektedir.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken durum, saç ekimi uygulaması yapılmadan önce mutlaka işinde uzman bir hekime danışılması ve sebebe bağlı sonuç alınması açısından en uygun yöntemin seçilebilmesidir.

Saç Ekimi Öncesi Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Operasyona kanama riskini en aza indirmiş şekilde giriyor olmak, hastalar için en avantajlı durumdur. Bu durumda olabilmek için de kanın incelmesine neden olan cinsel ilişki, spor aktiviteleri, alkol kullanımı ya da sigara kullanımı gibi durumların ameliyattan en az 1 hafta öncesinde bırakılması gerekmektedir. Bununla birlikte mutlaka uygulamayı yapacak doktorun istediği testlerin eksiksiz bir biçimde yaptırılması önerilmektedir. İşinin ehli olan bir uzman, normal şartlarda bu test sonuçlarını sizden istemeden veya gelen sonuçların karşılıklı olarak değerlendirmesini yapmadan size bir müdahalede bulunmayacaktır.

Saç Ekimi Gerektiren Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir

Nasıl Yapılmaktadır?

Genel olarak enseden alınan saç köklerinin saçın olmadığı alanlara ekilmesiyle gerçekleştirilmektedir. Yapılan işlemin ne kadar süreceği, tamamen kişinin saçının eksilen bölgesinin genişliğine bağlıdır. Bunun anlamı, eğer saç ekilecek alan genişse uygulamanın ancak bir kaç seansla tamamlanabileceğidir. Kişiye yapılacak lokal anesteziyle hastane ortamında gerçekleştirilen bu yöntem, seans bitirildikten sonra kişinin 1 ya da 2 saat içerisinde kafasına takılacak olan bu estetik işleme özel olan saç bandıyla taburcu edilmesiyle sonlandırılmaktadır.

İlk işlem sonrasında az önce bahsettiğimiz gibi gerekli görülen durumlarda birden fazla seansta da uygulamalar yapılmakta, eğer gerek görülmüyorsa da her hastaya değişmez olarak 2-3 günlük ev dinlenceleri uygun görülmektedir. Bu süreçten sonra da mutlaka başın kapalı tutulması şartıyla bireyin normal hayatına devam edebilme imkânı vardır. Bunun dışında operasyon sonrası ağrı vb. gibi şikâyetlerin oluşması durumunda ağrı kesiciyle şikâyetler ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır. Uygulamanın yapıldığı günden 5 gün sonrasına ilk pansuman randevusu oluşturulur.

Teknikleri Nelerdir?

Yapılacak olan uygulamaların türü/tekniği ne olursa olsun,  geçirilecek aşamalar dört ana hattan oluşmaktadır. İşlemler sırasıyla saçların ya alınan kesitle topluca çıkartılması ya da tane tane kökle alınması, ekilecek yere kanalların açılması ve açılan kanallara bu köklerin yerleştirilmesi şeklinde ilerlemektedir.

Saç Ekimi Öncesi Yapılması Gerekenler Nelerdir

Sonuçları Nelerdir?

Burada hastaların endişelendiği nokta, ekim işlemi gerçekleştirilen saçların operasyondan sonra kısa zaman içerisinde dökülmesidir. Aslında bu her hastada görülen normal bir durumdur çünkü dökülen saçların yerine kendisine yeni kök edinen saçlar çıkmaktadır. Sadece bu süreç bazen 3 ay, bazen 4 ay bazen de daha uzun süreçleri kapsamaktadır. Ancak ortalama 6 aylık bir süreç içerisinde dökülen tüm saçlar yeniden çıkmakta ve sonraki süreçte güçlü köklere sahip oldukları için dökülme görülmemektedir.

Saç Ekimi Fiyatları 2020

Bu tip uygulamalarda belirli bir fiyatlandırma yapılamamaktadır. Saç ekiminde fiyatları belirleyen unsurlar tamamen işlemi yapacak uzmanın gerekli kontrolleri yaptıktan sonra uygulamanın uzunluğu ve gerekliliklere göre bir fiyat skalası çıkarmasıyla belirlenir.

2020-01-14T00:46:46+00:00

6 Comments

 1. […] Saç Ekimi […]

 2. Ali Erbaba 27 Nisan 2019 tarihinde yazdı 11:32 - Cevapla

  saç ektirmek istiyorum bilgi verir misiniz

  • betül 6 Mayıs 2019 tarihinde yazdı 10:50 - Cevapla

   Merhaba,
   Saç ekimi için whatsapp numaramızdan resim göndererek uygulanacak saç ekimi tedavisi için detaylı bilgiyi alabilirsiniz.
   00 546 742 54 54
   Sağlıklı günler dileriz.

 3. Halil Ece 27 Nisan 2019 tarihinde yazdı 11:33 - Cevapla

  saç ekimi ne kadara yapıyorsunuz

  • algevis 25 Ekim 2019 tarihinde yazdı 11:15 - Cevapla

   Fiyat bilgisi için WhatsApp hattımızdan yazabilirmisiniz acaba ?

 4. betül 6 Mayıs 2019 tarihinde yazdı 10:53 - Cevapla

  Bir arkadaşım yaptırmış çok doğal görünüyordu ben de yaptırmak istiyorum fiyat ne olur

Bir Yorum Yaz

 
Whatsapp