Loading...
zty saç ekimi mobile banner

Kaş Ekimi

Ana Sayfa » Kaş Ekimi Kategori » Kaş Ekimi

Kaş ekimi işlemi, bireylerin kendi ense bölgelerindeki saçlardan alınan greftlerin (saç köklerinin) kaşlardaki boşluklu bölgelere yerleştirilerek yeni bir kaş yapısının oluşturulmasıdır.

SAÇ EKİMİ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN LİNKE TIKLAYABİLİRSİNİZ

Neden Yapılır?

Yapılacak ekim işleminin birden çok nedeni olabilir. Her iki cinsiyet için de rahatsız edici bir durum olan kaş yapısındaki boşluklar bazen geçirilen hastalıklardan, bazen kaşlara yapılan estetik müdahalelerin işinin ehli kişilere yaptırılmamasından dolayı kaşlarda oluşan dökülmelerden, bazen yaşanan stres ve üzüntülerden ve bazen de çok küçük geçirilen travmatik olaylardan dolayı kaş dökümü gerçekleşmektedir.

Örnek verecek olursak; bazen kadınların güzellik merkezlerinde kaşlarına yaptırdıkları kalıcı kontür uygulamaları uzmanlar tarafından yapılmadığından ötürü kaş köklerinde hasarlar meydana getirmekte ve kaşlar geri dönüşü olmaksızın dökülebilmektedirler. Bunun dışında kuaförlerde de kaşların alımını sağlayan kişilerin kaşları yanlış almasından dolayı belli bir süre sonra kaşlarda “küsme” dediğimiz durum ortaya çıkmakta ve kaşlar dökülmektedir. Erkeklerde de bazen iş stresinden ötürü bazen de daha erken yaşlarda sınav streslerinden vb. durumlardan dolayı kaşlar dökülerek gözle görülür rahatsız edici bir boşluk oluşabilmektedir.

Kimler Yaptırabilir?

Erkekler ve kadınlarda da rahatlıkla yaptırılabilecek işlemler arasındadır. Az önce bahsettiğimiz nedenlerden dolayı kaşları müdahalelik hale gelen bireyler uzmanların yaptıkları bir ekim işlemine tabi tutulabilmektedirler.

Kaş Ekimini Kimler Yaptırabilir

Nasıl Yapılır?

Ekim yapılmadan önce, hasta ve doktor bir muayeneyle bir araya gelerek kişinin nasıl bir kaş şekli istediğine kaşın üzerine çizim yaparak karar vermektedirler. Böylelikle, müdahaleden önce hastanın istediği kaş şeklinin yüzüne uygun olup olmadığı da belirlenebilmektedir. Çünkü bazı durumlarda hastanın istediği modelle yapılması gereken modelin arasında farklılıklar oluşmakta ve uzman hekim mecbur olarak yüze uygun olan model neyse onu yapmak durumunda kalmaktadır.

Daha sonra işlem için ihtiyaç duyulan kıl köklerinin hangi sayıda olması gerektiği belirlenir ve belirlenen bu sayı kadar enseden saç kökü alımı yapılır. Bu alım işlemi de mikro motor adı verilen aletlerle gerçekleştirilir. Teker teker kök toplayan bu yöntemle, kaş dokusunda bütünlük sağlanabilinecek kadar kök elde edilebilmektedir.

FUE tekniği uygulanarak devam edilen işlemde, önceden kişiye yapılan testlerle bu işlemin uygulanmasına engel teşkil edecek bir durumun olmadığından emin olunmalıdır. Alerji, ilaç kullanımı gibi durumlar bu tekniğin uygulanmasında risk oluşturduğu için mutlaka hekime yapılacak müdahale öncesi doğru ve eksiksiz bilgiler verilmelidir.

Her kişiye lokal anestezi altında yapılmaktadır. Genel olarak ihtiyaca göre 40 kök ile 400 kök arasında enseden alınan kökler 1 ile 2 saat içerisinde nakledilmiş olmaktadır. Ancak uygulamada önemli olan esas husus, bu nakil işlemlerinin oldukça dikkatli yapılmasıdır. Kaşların başlangıç, orta ve bitiş kısmındaki kaş yönlerinin farklı olması nedeniyle ekilen kaşların da mutlaka kaşların çıkış yönüne dikkat edilerek ekilmesi gerekmektedir.

İşlem Sonrası Kaşlar Ne Zaman Çıkmaya Başlar?

İşlemden sonra yeni ekilen kaşların uzamaya başlaması 3 aylık bir süreyi bulmaktadır. Ancak, tıpkı saç ekiminde olduğu gibi bu işlemde de ilk ekimden sonra kaşlarda şok dökülme meydana gelebilmektedir. Oldukça doğal olan bu durum, müdahaleden sonra bakıma dikkat edildiği takdirde kaşların normal yapısından hiçbir farkı olmadan çıkmaya başlaması ve 6. aydan sonra kaşların normal rutinde aldırılabilmesi gibi imkânlar oluşmaktadır.

Şekil Vermeye Yardımcı Olmakta mıdır?

Elbette ki yapılan kaş ekimi, kaşların şeklini değiştirmekte ve kişiye daha estetik bir görünüm kazandırılmaktadır. Alanında uzman hekimler hem kişiye ihtiyacı olan kaşları yerleştirirken aynı zamanda kaşların hizasız görüntüsünü de ortadan kaldırmaktadır. Yani; uygunluk durumuna göre düz kaşı kavisli yapmak, sivri yapıdaki kaşı düz hale getirmek ya da kaşın başlangıç kısmını isteğe göre daha kalın hale getirmek mümkün olmaktadır.

Kaş Ekimi Neden Yapılır

Ekim Sonrası Kaşlar Ne Zaman Düzelir?

Kaşların istenilen şekle gelmesi ve istenilen yoğunluğa ulaşması yaklaşık 6 ayı bulmaktadır. 4. aydan sonra kılların ve şeklin oturmaya başladığı gözlenmekte ve artık 6. ayda tamamen istenilen kaş yapısına dönülmektedir.

İşlem Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kaş ektiren kişilerin dikkat etmeleri gereken belli başlı noktalar bulunmaktadır. Bunlardan ilki, kan akışını hızlandırıp bölgede kan toplanması görüntüsünün oluşmasına neden olacak spor vb. etkinliklerin iyileşme sürecinin tamamlanmasına (7 günlük bir sürece tekabül etmektedir) kadar yapılmaması gerekliliğidir.

Bununla birlikte işlemden sonraki ilk 1 hafta, kaş köklerinde ufak kabuklanmalar oluşacağının olağan olduğunun bilinmesi ve bu kabukların soyulmaya çalışılmamasıdır. Çünkü kabuklar yolunursa, daha kaşa tam tutunamayan kökler dökülebilmekte ve ekim yapılan köklerin bir kısmı hiç yerleşemeden kopmaktadır. Son olarak iyileşme sürecinde solaryuma girilmemesine özen gösterilmesi, denize ya da havuza girilmemesi veya güneş ışınlarına direkt maruz kalınmaması gerekliliği gibi hususlara da dikkat edilmelidir.

Kaş Ekimi Fiyatları Nedir?

Yapılacak ekimin fiyatının belirlenmesi için öncelikle kişilerin uzmanla birlikte bir kontrol seansı geçirmesi gerekmektedir. Bunun sebebi her bireyin kaş dökülmesinin birbirinden farklı yapıda ve seviyede olabileceği ihtimalidir. Bazı kişilerin daha az sayıda kaş ektirmesi yeterli olurken, bazı kişilerin ise dökülme alanı fazla olabileceği için daha fazla kaş ekimine ihtiyaç duyması ve otomatikman ödenecek fiyatın artması gibi durumlar ortaya çıkmaktadır. Bu nedenlerden ötürü işlemin fiyatı kişiden kişiye göre değişebilmektedir denilebilir.

2020-01-14T00:44:56+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Whatsapp