Loading...
zty saç ekimi mobile banner

Fut Saç Ekimi (Follicular Unit Transfer)

Ana Sayfa » Fut Saç Ekimi Kategori » Fut Saç Ekimi

Fut saç ekimi yöntemi saç köklerinin tek tek ekilmesi yerine toplu biçiminde ekilmesi işlemidir. Lokal anesteziyle saç olan derinin arka kısmından ve yan kısmından alınan saçlar saç olmayan bölgeye uygulanır.

Video

Nasıl Yapılır?

Fut saç yöntemi özellikle saçlı bölgede az miktarda saç olduğunda tercih edilir. Lokal anestezi yapılır. İşlem yapılacak bölge uyuşturulduktan sonra iki kulağın arkasındaki saçlı deri şeritleri alınır ve şeritler 2-3 saç kökünden oluşan greftlere ayrılır. Saç olmayan bölgeye dikiş yapılarak kapatılır. Fut saç yöntemi eski yöntemlerden olmasına rağmen az miktarda saç bulunduğu durumlarda tercih edilmektedir.

Fut Saç Ekimi

Kimlere Uygulanır?

Saç dökülmesi ve kelleşme problemi yaşayan herkese uygulanır.

Avantajları Nelerdir?

Fut Saç tekniğinde ekilen saç köklerinde saçlar daha hızlı uzar. En kısa sürede saç ekiminin yapıldığı teknik; fut tekniğidir. Daha çok saç köküne ihtiyaç duyulduğunda diğer saç ekme teknikleri ile birlikte yapılabilir. Saçın doğal yapısına zarar vermez ve doğal bir görünüm sağlar. İşlem yapılmadan önce saçları kısa kesmek gerekmez. Normal saçlara uygulanabilir.

Fut Saç Ekimi Yapılan Saçlar Dökülür mü

Kaç Seans Sürer?

Fut saç ekiminde ameliyat ortalama 4 saat sürer. En kısa süren yöntemlerdendir.

Ekim Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulama sonrası operasyon yapılan bölgeye pansuman yapılır. Doktor kontrolünde bandaj çıkarılabilir. Üç gün boyunca bu bölgeye su değdirilmemsi gerekir ve üçüncü günün sonunda bu bölge hassas bir şekilde doktor kontrolünde yıkanabilir.

Fut Saç Ekimi Nedir

İşlem Sonrası Saçlar Ne Kadar Sürede Çıkar?

Fut saç ekimi yapıldıktan 2 gün sonra saçlarda kabuklanmalar olur. 3 gün sonra ilk saç yıkaması doktor kontrolünde yapılır. 8-10 yıkama sonrasında ekim yapılan bölgede kabuklanma gidecektir. Ameliyattan 15 gün sonra ise dikişler alınır. 2 -4 hafta sonra ekilen saçlar dökülmeye başlar. 2-4 ay sonra ise ekilen saçlar yeniden çıkar. Uygulama etkisini gösterir.

İşlem Yapılan Saçlar Dökülür mü?

Fut saç ekiminde saçlar ömür boyu çıkar. Sağlıklı ve doğal saçlara kavuşmanızı sağlar.

Fut Saç Ekimi Kimlere Uygulanır

Fut Saç Ekimi Fiyatları Nedir?

Fut saç ekimi fiyatları, kullanılan tekniğe göre ve tedavi merkezlerine göre değişiklik göstermektedir.

2020-01-14T00:39:58+00:00

Bir Yorum Yaz

 
Whatsapp