Loading...
zty saç ekimi mobile banner

Fue Saç Ekimi

Ana Sayfa » Fue Saç Ekimi Kategori » Fue Saç Ekimi

Fue saç ekimi (Follicular Unit Extraction) ameliyat ve dikiş olmadan mikro motorlar kullanarak saç köklerinin teker teker alınması işlemidir. Saç köklerinin bulunduğu doner bölgeden saç kökleri alınarak saç olmayan bölgelere işlem yapılmaktadır.

Eğer aradığınız fut saç ekimi ise, lütfen linkimize tıklayınız.

Video 

Nasıl Yapılır?

Fue saç yöntemi yaptıracak olan hastaya önce kan tahlili yapılır ve bu tedavi için uygun olup olmadığı belirlenir. Hastanın uygunluğu belirlendikten sonra uygulama için saçlar özel traş makineleriyle traş edilerek donör alanı olan bölge işaretlenir ve lokal anestezi yapılır. Kişinin kulak hizasının altında kalan saçlı bölgelerden alınan kıllar saçsız bölgesine uygulanır. Saçlı alanların durumuna göre tek seans için 2000-2500 greft alınabilir. Daha fazla greft ihtiyacına göre ikinci bir seans uygulanabilir.Uygulama yapılan yerde beyaz noktalar oluşur. Zamanla bu noktalar geçer ve herhangi bir iz bırakmaz.

Fue Saç Ekimi Nedir

Teknikleri Nelerdir?

İğneli saç ekimi, choi saç ekimi (kalem tekniği), slit ekim saç tekniği (la teral tekniği) olmak üzere yöntemler vardır.

Kimlere Uygulanır?

Fue saç tekniği hem bayan hem de erkeklere uygulanabilir. Genetik nedenlerden dolayı saç dökülmesi yaşayan her yaştan kişiye uygulanır.

Avantajları Nelerdir?

Fue saç tekniği cerrahi bir operasyon olmadığı için iyileşme süreci kısadır. Mikro kanallar açılarak saç ekimi yapıldığı için yara izi oluşmamaktadır. Doğal saç görünümü sağlar, saç ekimi yapıldığı belli olmaz. Lokal anestezi yapıldığından, saç ekimi yapılacak bölge uyuşturulduğundan acı hissedilmez. Çevresindeki saç kökleri zarar görmez.

Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılır

Kaç Seans Sürer?

Fue saç ekiminde işlem süresi kaç greft uygulandığına göre değişir. Ortalama 4 -6 saat arası süren işlemdir. Greft uygulanacak bölgeye göre seans süreleri değişmektedir.

Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç ekimi yapılan bölgeye ilk üç gün su değdirilmemesi ve doktorun verdiği solüsyonlar hariç herhangi bir uygulama yapılmaması gerekir. Üçüncü günün sonunda saçların tedavi yapılan klinikte yıkanması ve sonraki bir hafta boyunca her gün saç yıkanması gerekir. Bu sayede saç köklerinin güçlenmesi sağlanır. Bu süre içerisinde ekim yapılan bölgeyi çarpmalardan korumak gerekmektedir.

Ekim Sonrası Hastanede Yatmak Gerekir mi?

Fue saç ekimi ameliyat gerektirmeyen bir işlem olduğundan, hastalar işlem sonrası evlerine gidebilirler. Hastanede yatmalarını gerektirecek bir durum yoktur.

Fue Saç Ekimi Avantajları Nelerdir

Ekim Sonrası Saçlar Ne Kadar Sürede Çıkar?

Saç ekimi yaptırdıktan 3 hafta sonra kökler tamamen dökülür. Buna kırılma ya da şok etkisi de denilebilir. Bu dökülme sırasında kökler içeride kalır. Saç ekiminden 90 gün boyunca bekleyen kökler bu kırılma süresinden sonra çıkmaya başlar. Saçlar kısım kısım çıkar ve yaklaşık 8-10 ay gibi bir sürede saçlar tamamen çıkmış olur.

Ekilen Saçlar Dökülür mü?

Saç ekiminde ekilen saçlar genetik olarak dökülmeyen; başın iki yanında, kulakların arka kısmındaki bölgeden alındığı için, saç ekimi yapılan saçlar dökülmez.

Fue Saç Ekimi ve Kaş Ekimi Aynı Anda Yapılır mı?

İki işlemin aynı anda yapılmasında bir sakınca yoktur. Kaş ekimine uygun olan kıl kökleri belirlenir ve bu bölgeye uygulanır.

 Nerede Yapılmalıdır?

Saç ekimi işlemi yapılacak yer çok önemlidir. Daha önce başarılı saç ekimi tedavileri yapmış, güvenilir klinikler tercih edilmelidir. Fiyatlar burada 2. planda kalmalı en efektif başarı tercih edilmeli.

Fue Saç Ekimi Fiyatları Nedir

Fue Saç Ekimi Fiyatları Nedir?

Saç ekimi, kaş ekimi, kirpik ekimi, sakal ekimi gibi uygulamalarda fiyatlar uygulama yapılacak alana göre değişmektedir. Muayene sonrasında maliyet belirlenir. Öncesinde fotoğraf göndererek de ücret öğrenilebilir.

2020-01-14T00:42:18+00:00

2 Comments

 1. Alpaslan Yılmaz 27 Nisan 2019 tarihinde yazdı 11:34 - Cevapla

  fut saç ekiminden farkı ne ki

  • betül 6 Mayıs 2019 tarihinde yazdı 10:51 - Cevapla

   Merhaba,
   Fue saç ekiminde donör bölgeden alınan kıl kökleri tek tek enjekte edilirken, fut saç ekiminde ise toplu ekim işlemi gerçekleşmektedir.
   Detaylı bilgiyi aşağıdaki iletişim numaralarımızdan alabilirsiniz.
   00 216 688 16 48
   00 546 742 54 54
   Sağlıklı günler dileriz.

Bir Yorum Yaz

 
Whatsapp